2023 Yılında Afrika’daki En İyi 7 Turist Destinasyonu

04.05.2023 - 09:01:31

Afrika'da turizm, küresel endüstriden daha hızlı toparlanıyor. Pandeminin neden olduğu aranın ardından Afrika, pandemiden önceki turizmin %65'ini geri kazandı. Bölgeye gelen ziyaretçi sayısı iki katına çıkarak, bir önceki yılın çok üzerinde turist ağırladı. Hem kültür hem de muhteşem manzaralar açısından Afrika'daki en iyi 7 destinasyonu sizler için derledik.

Mısır

Mısır'ın turizm gücü, gittikçe artmaktadır. Bölgenin turizme yeniden açılmasının ardından antik tarihe, Nil yolculuklarına ve firavun masallarına olan ilgi yeniden arttı. Mısır, uluslararası bir tatil için mükemmel bir yerdir. Çünkü ünlü Giza Piramitleri'ne bir geçit görevi gören kozmopolit bir şehir olan Kahire ve Kızıldeniz kıyısındaki tatil köyleriyle dolu Hurgada'yı bünyesinde barındırıyor.

Tanzanya

Hint Okyanusu boyunca uzanan ve Afrika'nın en yüksek zirvesine ve uzak safari rotalarına sahip inanılmaz derecede geniş Kilimanjaro Ulusal Parkı'nı da içeren Tanzanya'nın daha az bilinen kıyı cevheri, hem sahile gidenler hem de heyecan arayanlar tarafından oldukça rağbet görüyor. Tanzanya'nın bir kültür merkezi olarak önemi, UNESCO Dünya Mirası Alanlarının, özellikle de açık denizdeki Zanzibar'ın tanıtımı sayesinde oldukça artmıştır.

Güney Afrika

Güney Afrika, yıl boyunca sıcak bir havaya, etkileyici etnik ve kültürel çeşitliliğe, UNESCO listesinde yer alan birçok yapıya, muhteşem bir doğaya ve haftalarca süren seyahat programını dolduracak geniş topraklarıyla çevrili önemli değere sahiptir. Delta, Atlanta'yı Güney Afrika'nın ana giriş noktalarından ikisi olan Cape Town ve Johannesburg'a bağlayan üç şehirli rotayı oluşturuyor. Cape Town, kültürel bakımdan ideal bir yer ve Nelson Mandela'nın kaldığı hapishaneyi barındırıyor. Johannesburg ise altın madenciliği tarihi ve gece hayatıyla ünlü büyük bir şehir merkezidir.

Tunus

Tunus'a seyahat talebi 2019'dan bu yana artış göstermiştir. Çünkü bölge Akdeniz sınırında yer alan, sayısız kilometrelik kumsalları ve berrak suları ile İtalya, İspanya ve Yunanistan ile aynı ılıman iklime sahiptir, ayrıca çok daha ucuzdur. Tunus, diğer lokasyonlara göre daha ucuzdur. Turistler bölgede Fransız Côte d'Azur'da Nice'te harcadıklarından çok daha az harcayacaktır. Tunus şehir merkezindeki restoranlarda yemek söz konusu olduğunda, İspanya, Barselona'dakinden daha az ödeme yapabilirsiniz. Son olarak, uzun vadeli kiralama fiyatları Yunanistan'ın Santorini kentindekinden de daha düşüktür.

Gana

Gana yeni keşfedilen popülaritesinin artması nedeniyle özellikle ABD pazarındaki seyahat rezervasyonlarına öncülük ettiğini ve daha fazla yolcuyu çekeceği görülmektedir. Dolayısıyla bu talebe yanıt olarak, yerel kurumlar daha kaliteli oteller inşa ettiler ve ülkenin rekabet gücünü artırmak için turizme büyük yatırımlar yaptılar.

Etiyopya

Etiyopya, Afrika'nın en çok ziyaret edilen destinasyonlarından biridir. Etiyopya, pandemi öncesine kıyasla %3 büyümüştür. Bölgede engebeli araziden ve çatlak vadilerden muhteşem şelalelere ve dağ zirvelerine kadar harika manzaralar yer almaktadır. Etiyopya doğal güzellikleri ne kadar etkileyici olursa olsun, bunun dışında dikkat çeken başka özelliklere de sahiptir. Etiyopya'nın keşfedilen küçük dağlık bölgelerinde yer alan on ikinci yüzyıldan on beşinci yüzyıla kadar kaya oyma kiliselerle dolu, Etiyopya'nın zengin geçmişini anlatan birinci sınıf müzeler, geniş bir yelpazede hizmet veren restoranlar da seyahat severleri bölgeye çekmektedir. Hareketli başkentte keşfedilmeyi bekleyen yöresel lezzetler ve dost canlısı yerel halk da cabası.

Kenya

Afrika turunuza başlamak istiyor ancak nereden başlayacağınızdan hala emin değilseniz, Kenya listenin başında yer alabilir. Nairobi, Masai Mara Koruma Alanı'ndaki vahşi yaşam manzaraları ve muhteşem göllerle dolu heyecan verici bir yer. Kenya, Afrika'daki en popüler destinasyonlardan biridir.

BİZE ULAŞIN

2023 Yılında Afrika’daki En İyi 7 Turist Destinasyonu hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın