Belarus Koronaviüs (Covid-19) Uçuş ve Seyahat Kısıtlamaları

15.02.2022 - 12:00:00

Belarus Covid 19 seyahat kısıtlamaları başlığı altında topladığımız tüm maddeler aşağıdaki gibi listelenmektedir. Belarus seyahati öncesi dikkat etmeniz gerek konular hakkında tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz. Belarus Sağlık Bakanlığının son kararına göre Belarus'a gelen yolculara COVID-19 ile ilgili aşağıdaki kısıtlamalar getirilmiştir;

Gelen tüm yabancı vatandaşların Belarus'a girmeden, en fazla 96 saat önce alınmış Negatif COVID-19 PCR-test sonucu bulundurmaları gerekmektedir. Test İngilizce veya Rusça olmalıdır. Hem Dijital/mobil görüntü hem de hardcopy kabul edilmektedir.

İstisnalar:

-2. doz aşının üzerinden en az 30 gün geçmiş olan yabancı ülke vatandaşları.(Aşının son 12 ay içeresinde yapılmış olması şartı vardır). Aşı belgesinin hem orijinal, hem de kopyası kabul edilmektedir (Rusça, Belarusça, İngilizce dillerinde düzenlenmiş olması gerekmektedir).

-6 yaş altındaki çocuklar

-Belarus vatandaşları

-Belarus daimi ve geçici oturma izni olan diğer ülke vatandaşları

-Resmi davetiyesi bulunanlar

-Belarus'ta çalışan yabancı ülkelerin diplomatları ve aile üyeleri (diplomatik pasaport sahipleri)

-Herhangi bir ulaşım aracı ile 48 saat içinde Belarus'tan ayrılacak transit yolcular. Transit geçişi kanıtlayan belgeler sunulmalıdır (Not: Rusya vatandaşları 48 saat içinde arabayla ülkelerine geçebilirler. Kanıtlayan belgeler talep edilmemektedir).

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Minsk uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Belarus Koronaviüs (Covid-19) Uçuş ve Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın