İstanbul’un En İyi İftar Mekanları

12.03.2024 - 09:09:22

Heyecanla beklenen kalabalık sofralarda güzelleşen on bir ayın sultanı Ramazan ayı başlıyor. Sevdiklerinizle beraber, birbirinden şahane lezzetler ile donatılmış sofralar hazırlayan yerlerde iftar bir yandan anlamını yaşatırken diğer yandan da güzel anılar bırakıyor. Siz de dışarıda ailenizle ya da arkadaşlarınızla güzel bir etkinlik, harika bir akşam geçirmek isterseniz, yakınlarınızla bu ramazan iftar sofralarında bir araya gelmek için plan yapmaya başladıysanız sizin için listelediğimiz bu mekânlar oldukça işinize yarayacaktır. Keyifli iftar sofralarında, sevdiklerinizle oruç açmanız için harika bir akşam geçirebileceğiniz iftar mekânlarını araştırdık. En iyi iftar mekânları içeriğini hazırlarken iştahınızı ve gönlünüzü açacak mekân önerileri vermeye özen gösterdik. İftar mekânları arasında menüsü, hizmeti, lezzeti, kalitesi ve fiyatlarıyla seveceğinizi düşündüğümüz 7 mekânı bir araya getirdik.

Siz de ise iftar yemeklerinizi planlarken içeriğimizden faydalanabilirsiniz. Bu yazımızda, en iyi iftar mekânları nelerdir konu hakkında bilmeniz gerekenleri ve bu mekânlara nasıl ulaşabileceğiniz gibi önemli noktaları sizler için araştırdık. Merak ettiğiniz bütün detaylar yazımızda sizleri bekliyor.

1) Matbah Ottoman Palace Cuisine

Harika bir iftar yemeği için Osmanlı mutfağının en güzel yemeklerini yemeye hazır mısınız? Tarihi dokusunu önemli ölçüde korumuş bu yerde Matbah Ottoman Palace Cuisine, başlangıcından tatlısına kadar muhteşem bir menü sunuyor. Bu şahane yerde ramazan bir ayrı güzel.

2) Boğaziçi Borsa Restaurant

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nın Boğaz manzaralı kısmında misafirlerini ağırlayan Borsa Restaurant, her zaman olduğu gibi hem göze hem de damağa hitap ediyor. İftar için gidebileceğiniz en iyi yerlerden biri olan Boğaziçi Borsa Restaurant nezih ortamı, manzarası ve harika menüsüyle ramazan ayını güzel geçirmek için birebir.

3) Rocca Brasseria

İstanbul’un favori mekânlarından olan çağdaş Türk lokantası Rocca Restaurant, Zorlu Center alışveriş merkezinde olması sayesinde İstanbul'un orta noktasında yer alıyor desek yanlış olmaz. Şeflerin ellerinden çıkan muhteşem yemekleri ve ortamıyla iftara yakışan sofralar hazırlayan Rocca Restaurant, ramazan ayının ruhunu hissedebileceğiniz yerlerden biridir. Geleneksel lezzetlere yeni yorumlar katan mekân, iftariyelik ve meze çeşitlerinin beraberinde geleneksel Türk tatlarını da sergiliyor.

4) Tuğra Restaurant (Çırağan Sarayı)

Tuğra Restoran, Saray'ın birinci katında harika atmosfer içinde yer almaktadır. Çok iyi bir konuma sahiptir. Yüksek tavanları, Boğaz gören pencereleri, ahşap kapıları ve mermer sütunlarıyla muhteşem bir yerdir. Saray arşivlerinden oluşturulmuş zengin menüsü ve hizmet kalitesi ile Türk ve dünya restoranları içinde önemli bir yeri vardır. Aynı zamanda terasa ve balkon sahip restoranda iftar yemekleri harika olacaktır.

5) Firuzende Galata

İstanbul’un harika manzarasına eşlik eden Firuzende Galata en sevilen iftar yemeği mekânları arasındadır. Firuzende Restaurant özellikle müdavimlerinin gittiği oldukça şık bir mekândır. Ön cephesinde Haliç, arka bölümünde Boğaz, Kız Kulesi ve cam tavanında Galata Kulesi manzarasına sahiptir. Harika bir şefin elinde hazırlanan Ramazan menüsü, özel hissettiren servis ve lezzet restoranın enleri arasındadır.

6) Liman İstanbul

Galataport’ta bulunan ve muhteşem mimarisiyle ön planda olan Liman Lokantası her damak zevkine uygun mutfağıyla konuklarını özel hazırlanmış zengin iftar sofrasıyla bekliyor. Özenli hizmet ve sunum anlayışını benimseyen mekânın geleneksel Türk lezzetleriyle dolu menüsü oldukça dikkat çekmektedir.

7) Beyti Restaurant

Florya’da bulunan ve İstanbul’un meşhur lokantalarından biri olan Beyti, muhteşem et yemeklerinin bulunduğu, iftar yemeği deyince ilk akla gelen yerlerden biridir. Yalnızca et yemekleri değil su böreğinden, zeytinyağlılara, salatalarından, mezelerine kadar pek çok lezzeti hakkıyla yapan bir mekândır. İçeriye girdikten sonra, mekândan ayrılana kadar hem servis hem de lezzet açısından memnun kalırsınız.

8) Kaşıbeyaz Bosphorus

Ana katta ailenizle birlikte lezzetli etinizi keyifle tattığınızda, ikinci katta 100 kişilik kapasiteli açık veya kapalı alanlara sahip salonumuzda Boğaz'dan esen rüzgarı hissedebilirsiniz. Üstelik, üçüncü katta kapalı VIP Salonumuzda 100 kişilik kapasiteyle misafirlerinizi ağırlayabilir ve beş çayınızı eşsiz Boğaz manzarası eşliğinde içebilirsiniz. 'Boğaz' kavramıyla akla gelen yaz geceleri, burada kaçırılmaz.

9) Develi Nişantaşı

Develi Nişantaşı, geleneksel Türk mutfağının lezzetli bir temsilcisidir. Ana katta ailelerin keyifle vakit geçirebileceği geniş bir ana salona sahip olan restoran, ikinci katta ise Boğaz manzaralı bir salonla konukları ağırlar. Üst katta ise VIP bir salon bulunmaktadır. Develi Nişantaşı, zengin et menüsüyle tanınırken, özellikle yaz gecelerinde Boğaz'ın eşsiz atmosferiyle unutulmaz bir deneyim sunmaktadır.

10)Kuleli Yakamoz Restorant

Kuleli Yakamoz Restoran, İstanbul'un muhteşem Boğaz manzarası eşliğinde unutulmaz bir yemek deneyimi sunar. Konuklarına hem kapalı hem de açık alanlarda hizmet veren restoran, geleneksel Türk mutfağının en seçkin lezzetlerini sunar. Ana katta geniş bir salon bulunurken, üst katlarda özel ve VIP alanlar da mevcuttur. Kuleli Yakamoz Restoran, yemekleriyle olduğu kadar eşsiz Boğaz manzarasıyla da dikkat çeker ve misafirlerine unutulmaz bir atmosfer sunar.

Toplu iftar organizasyonları, çeşitli diğer tüm etkinlikleriniz için bizlerden destek alabilirsiniz. 0212 334 2600 numaralı hattımızdan her zaman hizmet alabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

İstanbul’un En İyi İftar Mekanları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın